0
Váš nákupný košík je prázdny.

+421 221 201 178

Po - Pia: 8:30 - 17:00

Všetky kategórie

Objektív Nikon FX Zoom-Nikkor Z 14-30mm f/4S

 
Objektív Nikon FX Zoom-Nikkor Z 14-30mm f/4S
Objektív Nikkor Z 14-30 mm f/4 S značky Nikon má kompaktné prevedenie a plochý predný optický člen. Môžete na ňom používať 82mm filtre a ľahko ho uložiť do malej tašky. Kdekoľvek môžete robiť pôsobivé snímky aj filmy.
 
Výrobca
Nikon
Kód
5456645
Part No.
JMA705DA
DPH
20%
Vaša cena s DPH
1 219,00 EUR s DPH a s RP
Vaša cena bez DPH
1 015,83 EUR bez DPH
  
S účtom Penta Family ušetríte 4,00 €
Vytvoriť účet
Dostupnosť
Záruka
24 Mesiacov
other
Skladové číslo 5456645 Part No. JMA705DA EAN 18208200702
Popis produktu

Popis produktu

Objektív Nikkor Z 14-30 mm f / 4 S značky Nikon má kompaktné prevedenie a plochý predný optický člen. Môžete na ňom používať 82mm filtre a ľahko ho uložiť do malej tašky. Kdekoľvek môžete robiť pôsobivé snímky aj filmy. Ponorte sa do scény s extrémne širokouhlým objektívom s obrazovým poľom vo formáte kinofilmu a zoomom rady S, ktorý vám dodá tvorivé výhodu.

Objektív Nikon FX Zoom-Nikkor Z

Vďaka bajonetu Nikon Z s veľkým priemerom dokáže tento objektív zachytiť viac svetla v celom obrazovom poli. Séria S má kompaktné prevedenie a plochý predný optický člen. Môžete používať 82mm filtre a ľahko ho uložíte do malej tašky. Kdekoľvek môžete robiť pôsobivé snímky aj filmy.

Objektív Nikon FX Zoom-Nikkor Z

Pôsobivý pomocník


Plochý predný optický člen objektívu NIKKOR Z 14-30 mm f / 4 rady S vám pomôže zachytiť zdôraznené perspektívy a detailné portréty zahŕňajúce okolie. Môžete snímať rôznorodé scény od vyhliadok až po ulice. Výnimočnú ostrosť a minimálne skreslenie po celom rozsahu zoomu zaručuje pokročilá optická konštrukcia a rýchlejšia komunikácia medzi objektívom a fotoaparátom.

Vodiace línie a odvážne uhly


Užite si bezproblémové fotografovanie objektov v tesných priestoroch aj úzkych uličkách. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť činí v celom rozsahu zoomu iba 0,28 m. Vďaka tomu bude scéna celá vaša od blízkych objektov až po nekonečno. Hviezdy aj pouličné lampy fotoaparát reprodukuje ako rovnomerné kruhové plôšky.

Objektív Nikon FX Zoom-Nikkor Z,záber na most

Výnimočne rozlišovacej schopnosti tohto objektívu so zoomom umožňujú verne reprodukovať každý prvok zachytenej scény. Pre zaistenie rovnomerného jasu v celom obrazovom poli sa minimalizovala vinetácia. Výsledkom je ostrý obraz so živými farbami a vysokým kontrastom až do krajov obrazového poľa.

Stvorený pre film


Pohodlné prechody z jasných exteriérov do potemných interiérov vás neprestanú baviť. Systém kombinovaného zaostrovania objektívu a konštantná svetelnosť f / 4 zaručujú výnimočný výkon za nízkej hladiny osvetlenia a poskytujú konzistentné expozície v celom rozsahu ohniskových vzdialeností.

Nepostrádateľné funkcie


Antireflexné vrstvy Nikon Nano Crystal Coat potláčajú výskyt reflexov a závoja, čo zvyšuje brilanciu snímky aj pri fotografovaní v protisvetle. Vďaka minimalizácii sagitálnej komy je možné dosiahnúť prvotriedne reprodukcie bodových zdrojov svetla, napríklad pouličné osvetlenie v noci. Živé farby a vysoký kontrast sú samozrejmosťou vďaka asférickým optickým členom a optickým členom zo skla ED.

Zaostrite


Systém kombinovaného zaostrovania objektívov NIKKOR Z a použitie viac zaostrovacích motorov zaručujú perfektné a stabilné zaostrenie objektov. Objektív zaostruje plynule a nehlučne, takže sa ideálne hodí pre statické snímky aj videosekvencie. Plávajúce optické členy majú na starosť presné zaostrenie na krátke vzdialenosti a elektromagnetická clona zaisťuje presné expozície pri rýchlom sériovom snímaní.

Objektív Nikon FX Zoom-Nikkor Z,záber na vtáka s čeervenou hlavou

Objektív využíva redukciu vibrácií zabudovanú vo fotoaparáte a vy tak môžete fotografovať s časmi uzávierky až o 5 EV dlhšími, než by bolo inak možné. Zachyťte brilantnejšie snímky pri ubúdajúcom dennom svetle aj filmové scény bez nežiadúcich efektov chvenia fotoaparátu.

Potichu a presne


Veľmi tichý krokový motor umožňuje takmer nepočuteľné automatické zaostrovanie. Tichý je aj zoom a vďaka bezhlučnému príkazovému krúžku budete môcť nastavovať clonu bez akéhokoľvek cvakania. Systém kombinovaného zaostrovania objektívu umožňuje neuveriteľne plynulé a presné preostrovanie. Minimalizovali pre vás zmeny ohniskovej vzdialenosti pri zaostrovaní a zmeny zaostrenia pri zoomovaní.

Odolný kompaktný ľahký


Vrúbkovaný príkazový krúžok umožňuje presné a intuitívne ovládanie. Pri fotografovaní v režime AF priraďte príkazovému krúžku ovládanie korekcie expozície alebo citlivosti ISO. Pri fotografovaní v režime manuálneho zaostrovania môžete príkazový krúžok používať ako krúžok zaostrovací. Rýchlosť preostrovania je úmerná rýchlosti otáčania krúžku (optimálna kontrola nad presným zaostrením).

Objektív Nikon FX Zoom-Nikkor Z,záber na nočné mesto

Vďaka mechanizmu teleskopického tubusu zaberá tento extrémne širokouhlý objektív s obrazovým poľom vo formáte kinofilmu so zoomom pri transporte minimum miesta. Všetky pohyblivé súčasti tubusu objektívu sú utesnené proti prachu a vodným kvapkám. Fluórovaná vrstva aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez toho, aby znižovala kvalitu obrazu.Vlastnosti:


Extrémne širokouhlý objektív so zoomom 14 - 30 mm
Kvalita série S a pevná svetelnosť f / 4
Optické členy z ED skiel (skla s extrémne nízkym rozptylom svetla)
Nano crystal coat povrch a fluórovaná vrstva
Zaostrovanie automatické aj manuálne
Fotoaparát umožňuje montáž polarizačného alebo NC filtra

Špecifikácia:


Značka: Nikon
Model: Z 14-30 mm f / 4 S NIKKOR
Bajonet: Nikon Z

Formát: FX / kinofilm
Ohnisková vzdialenosť: 14-30 mm
Svetelnosť: f / 4
Najvyššie clonové číslo: f / 22
Konštrukcia objektívu: 14 šošoviek / 12 členov (vrátane 4 optických členov zo skiel ED, 4 asférických optických členov a optických členov s antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat a predného optického člena s fluórovanou vrstvou)

Obrazový uhol:


Formát FX: 114 až 72 °
Formát DX: 90 až 50 °

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 0,28 m (od obrazovej roviny vo všetkých pozíciách zoomu)
Stupnica ohniskových vzdialeností: v milimetroch (14, 16, 20, 24, 30)
Zaostrovací systém: vnútorné zaostrovanie
Počet lamiel clony: 7 (kruhový otvor clony)
Vrstvy: antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat, fluórovaná vrstva
Priemer filtrového závitu: 82 mm (P = 0,75 mm)

Farba: čierna
Hmotnosť: cca 485 g
Rozmery (priemer x dĺžka): cca 89 x 85 mm (od dosadacej plochy bajonetu pri zasunutom objektíve)

Dodávané príslušenstvo:


Slnečná clona HB-86
Púzdro na objektív CL-C1
Krytka objektívu LC-82B
Zadný kryt LF-N1 pre objektívy s bajonetom Nikon Z

Stránky o produkte:

www.nikon.cz

Parametre

Parametre

Světelnosť
F4.0
Bajonet
Nikon Z
Optická stabilizace
Nie
Priemer filtra (mm)
3.5
Konštrukcia - počet skupín
12
Konštrukcia - počet členov
14
Min. zaostřitelná vzdálenost (cm)
28
Nejvyšší clonové číslo
F22
Ostrenie
Automatické (AF)
Farebné prevedenie
Čierna
Hmotnosť (g)
485
Svetelnosť - najkratšie ohnisko
4,0
Svetelnosť - najdlhšie ohnisko
4,0
Max. ohnisková vzdálenost (mm)
30
Min. ohnisková vzdálenost (mm)
14
Typ objektívu
Zoom objektív
Dĺžka objektívu (mm)
85
Kategorie objektivu
Širokoúhlý
Možnosť upevnenia na statív
Nie
Objektív pre formát
Full frame
Priemer objektívu (mm)
89
Rozměry objektivu (D x V) mm
89 x 85
Svetelnosť objektívu - najdlhšie ohnisko
3.0 - 4.5

Príslušenstvo

Podobné produkty